„Zöldalma” program

A Zöldalma programnak iskolánk a kezdetektől, immár 15 éve résztvevője.
A program célja az általános iskolás tanulók környezet- és egészségtudatos nevelésének erősítése, mely az Együtt a parlagfű ellen Alapítvány szervezésében valósul meg.
Az általános iskolák részére egész tanéven át tartó programsorozatot biztosítanak egészségmegőrzés, virágosítás és környezetvédelem témakörben.

A program állomásai:
Őszi/tavaszi virágosítás: melynek keretében évszaknak megfelelő virágpalántákat, cserjéket kapnak az iskolák.

Szelektív hulladékgyűjtés- kupakgyűjtés. Kiemelkedő cél a szelektív hulladékgyűjtés fontosságának felismertetése.

Télapó/ nyusziváró program a sóbarlangban. Kézműves foglalkozásokkal, sóhomokozóval és társasjátékokkal játszhatnak a gyerekek.

Környezetvédelmi vetélkedő: Paks természeti értékeit érintő ismeretekről adnak számot a gyerekek.

A program díjkiosztóján gyermekelőadással és értékes tárgyjutalommal és vásárlási utalvánnyal köszöni meg az alapítvány az egész éves munkát.