Vizuális-művészeti oktatás

A vizuális tantervű képzés keretében az alkotás örömét, a műhelymunka élményét élhetik át tanulóink. Tanműhelyeinkben változatos képzőművészeti technikák segítségével fejlesztjük kreativitásukat, fantáziájukat.

Iskolánk tanórai keretek között – 1-4. osztályban heti 4-3-2 órában, felső tagozaton heti 2 órában - biztosítja tanulói számára a lehetőséget a vizuális tevékenységekre. Műhelyfeltételeink és szakembereink garantálják a magas szintű oktatást.

A művészeti nevelés csodálatos eszköze a személyiségfejlesztésnek, kiemelkedő fontosságú az érzelmi intelligencia fejlesztése szempontjából. Segítségével lehetőség nyílik az ismeretek átadására, hiszen lerajzolni csak azt lehet, amiről ismereteink vannak. Hatékonyan fejleszti a személyes kompetenciákat. Az a sikerélmény, amelyet az alkotás öröme, a művészeti tevékenység ad, hatalmas eszköz a pedagógus kezében.

Tekintse meg tanulóink alkotásait galériánkban!